هواساز

هواساز

  • 1

 

کمپانی WOLF آلمان از سال 1963 فعالیت خود را در عرصه تامین تجهیزات بهینه گرمایشی و  تهویه مطبوع آغاز کرده و از همان ابتدا موفق به کسب گواهینامه های معتبر اروپایی و استانداردهای جهانی در زمینه تولید و ساخت انواع هواسازها و هوارسان های ساختمانی و صنعتی و سیستم های کنترلی پیشرفته گردید که در گذشت سال های متمادی کیفیت و دانش تولید این محصولات بر اساس بالاترین استانداردهای اروپایی ارائه گردید.
از مهمترین محصولات این شرکت، هواسازهای مختلف با تکنولوژیهای گوناگون تولید می باشد که در سالیان گذشته به عنوان استراتژکی ترین کالای این شرکت تبدیل شده و حجم بالایی از صادرات و تولیدات این شرکت را به کشورهای مختلف دنیا دربرگرفته است. در حال حاضر این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده هواسازهای تامین بار سرمایشی وگرمایشی، هوای تازه، هواسازهای بیمارستانی و هایژنیک ، هواسازهای مجهز به سیستم بازیافت حرارتی با مبدل های متنوع و در ظرفیت های هوادهی مختلف، اگزاست پارکینگ، اگزاست آشپزخانه های صنعتی و آزمایشگاه ها و اگزاست فضاهای صنعتی مختلف، در اروپا بوده و بیشترین حجم صادرات را نسبت به سایر شرکت های اروپایی به خاورمیانه و آسیا و آمریکا انجام می دهد.
تولید هواساز در 5 مدل گوناگون مناسب با هر گونه طراحی و ساخت تجهیزات با بالاترین کیفیت و استاندارد تولید قطعات، موجب کاهش چشمگیر استهلاک تجهیزات، افزایش عمر، کاهش هزینه های جاری و تعمیرات و نگهداری سیستم و در نهایت کاهش قابل توجه انرژی مصرفی توسط هواساز می گردد که بر این اساس هواسازهای شرکت WOLF  آلمان در بالاترین سطح گرید انرژی دراروپا بوده و به عنوان کم مصرف ترین نوع هواسازها شناخته می شوند.
نگاه به آینده ای سبز و استفاده از حداقل انرژی مصرفی مهمترین هدف تولید محصولات کارخانه WOLF  آلمان در عمر 50 ساله این مجموعه می باشد.هواسازهای Wolf در مدل ها و کاربری های مختلف قابل طراحی و ارائه می باشند که بر اساس محدودیت های اجرایی در فضای نصب هواساز، نوع کاربری، نحوه دریافت انرژی و به تناسب آن بهره مندی از بازیافت انرژی می توان انواع مختلفی را پیشنهاد نمود. بهره برداری و نگهداری مطلوب هواسازها همواره یکی از چالش های موجود در زمان کاربری ساختمان است. کاهش کیفیت آسایشی ناشی از ایجاد شدت بالای صدا، عدم همخوانی ظرفیت نامی با ظرفیت کاری دستگاه، فرسودگی بالا در زمان بهره برداری، تلفات بالای انرژی به دلیل کارکرد نامطلوب این تجهیزات، نیاز به تعویض قطعات، کنترل‌پذیری پایین و... از جمله مشکلات انتخاب و نصب هواساز نامناسب در ساختمان است. بر این اساس این شرکت اقدام به تامین هواسازهای راندمان بالای Wolf آلمان طی سال های اخیر نموده است که در نتیجه آن و در طول زمان بهره برداری از ساختمان منافع کارفرمایان محترم هرچه بیشتر تامین شدهاست.دارا بودن استانداردهای اصلی و لازم برای هواسازها و بهره مندی از بالاترین کیفیت و تکنولوژی تولید هواساز از مهمترین پارامترهای هواسازهای شرکت Wolf می باشد.شرکت مبنا به عنوان نماینده انحصاری ارائه محصولات شرکت Wolf آلمان در ایران بوده و خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات را به صورت کامل انجام میدهد. در ادامه انواع مختلف هواسازهای Wolf معرفی می گردد.

مدل KG – TOP

در این از هواسازهای Wolf با عنوان مدل KG-TOP از ظرفیت هوادهی بسیار کم cfm 1260 تا cfm 60000 را تامین نموده و در انواع و کاربرد های مختلفی ساخته می شوند. طراحی و تجهیز با انواع تجهیزات مختلف از جمله: فیلتراسیون در سطوح مختلف و با انواع فیلترهای Fat، Bag، Short Bag، Hepa، Activated Carbon و Grease که در ابعاد مختلف ارائه می شوند و متناسب با محیط های مورد تهویه که نیاز به تصفیه هوا دارند طراحی می گردند. این مدل در انواع کاربردها: الف) هواسازهای مجهز به سیستم بازیافت انرژی و Heat Recovery . ب) هواسازهای که فقط به منظور اگزاست هوا از گاراژها و واحدهای صنعتی ساخته میشوند . پ) هواسازهای که به منظور اگزاست از آشپزخانه های صنعتی به کار برده می شوند و دارای فنهای رادیال دو مکشه هستند و از بدنه استنلس استیل ساخته شده و همچنین دارای فیلتراسیون با راندمان بالا می باشند. همچنين در برابر خوردگی و چربی ها مقاومت بالايی دارند. ت) هواسازهای دو طبقه که قابلیت تامین هوای تازه، برگشت هوا، اختلاط هوا و اگزاست هوار را به صورت یکپارچه دارند.

   


از دیگر ویژگی های این مدل می توان به موارد زیر اشاره کرد :
 • مخصوص سالن های با رطوبت بالا نظیر استخرها: که دارای بار نهان بالا و رطوبت زیادی هستند. بنابراین در این کاربرد ها، نوع هواساز باید متناسب با دما و رطوبت فضا باشد. همچنين قابليت استفاده در اقليم هاي داراي رطوبت بالا هم وجود دارد.
 •  مخصوص فضاهای با کاربری عمومی که حجم تردد و تنفس و تعرق نفرات بالاست و بایستی به سرعت شرایط آسایشی را برای نفرات مهیا نمود.
 • قابلیت چیدمان بخش های مختلف هواساز در حالات مختلف (Side By Side، Double Stacked، Vertical و Lying Horizontally ) بر اساس شرایط نصب و بهره برداری وجود دارد.

• مجهز به سیستم های هوشمند: که تمامی کنترل های آن به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود و این نوع سیستم قابلیت اتصال به سيستم کنترل هوشمند ساختمان BMS را دارد .
• مجهز به سیستم(Heat Recovery) : که دارای مبدل حرارتي با راندمان بالای 92% هستند. در مناطقی که قیمت انرژی بالا می باشد و همچنین در کاربری های که از هوای برگشت استفاده می شود و یا در کاربری که میزان هوای تازه ورودی به سیستم زیاد است، می توان از انرژی هوای برگشتی از ساختمان به عنوان یک منبع مناسب برای صرفه جوی در انرژی، بدون صرف کردن هزینه استفاده کرد.
• یکی از ویژگی های هواسازهای شرکت Wolf استفاده از تکنولوژی فيلتراسيون ميکروسکوپي در این سیستم است که می تواند از هر نوع هوای برگشتی استفاده کنید بدون آنکه هوای رفت دارای کوچکترین آلودگی باشد.
مشخصات هواسازهای KG-Top کمپانی Wolf
1-    قابلیت تامین هوا از cfm 880 الی cfm 60,000
2-    وزن کم و ابعاد بسیار کوچک در مقایسه با مدل های مشابه و ظرفیت های هوادهی برابر
3-    قابلیت تعبیه به صورت خاص چند قسمتی
4-    قابلیت نصب هر گونه سیستم بازیافت حرارتی از نوع روتاری، جریان مخالف، جریان مخالف تخت
5-    قابلیت نصب هر گونه تکنولوژی فن بر روی دستگاه هواساز (Standard Fan- Free Running Fan- EC Fan)
6-    دارای سیستم کنترلی کامل و پیشرفته جهت کنترل کلیه پارامترهای کنترلی

download-abiدانلود کاتالوگ مدل KG – TOP

مدل KG – Kompakt

در مدل KG-Kompakt اساسا طراحی  و ساخت بر مبنای بازیافت انرژی صورت می گیرد به این صورت که در داخل هواساز که به صورت یکپارچه طراحی و اجرا می گردد، بخش های مختلف از جمله فن دستگاه که به صورت Free Runing است در دو قسمت تامین هوا و برگشت هوا تعبیه شده و از دو بستر فیلتراسیون هوای عبوری به داخل فضا گذر کرده و در نهایت از روی مبدلی که به صورت روتاری و یا جریان مخالف است تبادل حرارت صورت می گیرد. این دسته از مبدل ها دارای راندمان بالای 92% بوده و در نهایت امکان کاهش شدید مصرف انرژی و ابعاد کویل گرمایی و سرمایی را به میزان زیادی فراهم می آورد. در ظرفیت های هوادهی کمتر از cfm 7000 از نوع مدل روتاری و در ظرفیت های مختلف از نوع جریان مخالف استفاده می گردد. این دسته ازهواسازهای Wolf بسیار کم جا و با ابعاد بسیار کوچک می باشند که در قابلیت نصب در هر فضایی را داشته و امکان جابجایی آنها به صورت سریع وجود دارد. مصرف برق بسیار پائین بر روی فن این دسته ازهواسازهای Wolf به دلیل بهره مندی از سیستم دور متغیر و در نهایت کاهش شدید سر و صدای تولیدی از مزایای اصلی این هواسازها می باشد.

kampact1     

مشخصات هواسازهای یکپارچه KG- Kompakt کمپانی Wolf  
1-    قابلیت جابجایی در هر فضا و قرارگیری در هر موقعیتی در داخل ساختمان
2-    راه حلی مناسب جهت فضاهای درمانی و بیمارستانی و اتاق های تمیز
3-    دارای سیستم کامل بازیافت انرژی و دربرگیری کلیه پارامترهای فیلتراسیون در تامین هوای ورودی به کانال
4-    ابعاد بسیار کوچک و کم وزن
5-    دارای بالاترین استاندارد در ساخت و تولید بخش های مختلف هواساز

download-abiدانلود کاتالوگ مدل KG – Kompact

مدل KG - FLAT

هواسازهای زیرسقفی Wolf با مدل KG-FLAT که بر اساس دارا بودن مبدل حرارتی و یا نداشتند مبدل به دو دسته تقسیم می شوند. این نوع از هواسازهای شرکت Wolf قابلیت نصب در زیر سقف کاذب را داشته و براساس می توانند جایگزین مناسبی برای فن کویل باشند با این تفاوت که امکان تامین و اتصال هوای تازه را هم دارند. بنابراین به صورت تواما هم بار سرمایشی و یا گرمایشی و هوای تازه داخل محیط را فراهم نموده و در نتیجه نیازی به استفاده از هواساز اضافه جهت تامین هوای تازه داخل فضای نمی باشد. مجهز بودن به یک کویل و بستر فیلتراسیون مناسب و همچنین اتصالات یکپارچه همگی از ویژگی های این نوع از هواسازهای اتاقی و زیرسقفی Wolf می باشند. ارتفاع کم سر وصدای بسیار ناچیز فن دستگاه و مجهز بودن به سیستم کنترلی پیشرفته این تجهیز را از سایر هواسازها مجزا نموده است. نوع داخل این هواسازهای اتاقی از نوع Free Runing بوده که عملا تسمه و پولی حذف شده و در نهایت کاهش سر و صدا و هزینه های تعمیرات و نگهداری را فراهم می آورد.

   

در مدل دیگر زیر سقفی Wolf که مجهز به مبدل حرارتی جریان مخالف است و با نام Comfort شناخته می شود، قابلیت تامین هوای تازه و هوای سرد و گرم را به صورت بازیافت حرارتی و با پتانسیل نصب کویل های سرمایشی و گرمایشی دارند که در ظرفیت های هوادهی cfm 500 الی cfm 1350 وجود داشته و مجهیز به تجهیزات کنترلی مختلفی می توانند باشند. این دسته از هواسازها دارای دریچه بازدید به صورت یکپارچه بر روی خود دستگاه هستند چرا که بدنه این دسته از هواسازها به صورت دوجداره و عایق می باشند و علاوه کاهش سر و صدای تولیدی درداخل دستگاه عملا کاهش تلفات انرژی را ایجاد می نمایند.

 
 
 kgflat4
مشخصات هواسازهای زیر سقفی مدل KG-Flat  کمپانی Wolf

از مهمترین ویژگی های این دسته از هواسازها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1-    دارای ارتفاع باریک نهایتا cm 40 در ظرفیت cfm 1300 و مجهز به سیستم Heat Recovery
2-    قابلیت نصب کویل های سرمایشی و گرمایشی در مقابل دهانه خروجی هوای بعد از مبدل حرارتی
3-    قابلیت نصب انواع فیلترهای خاص و چند مرحله ای در داخل هواساز
4-    مجهز به تکنولوژی EC-Fan جهت توزیع و مکش هوا
5-    تزریق 100% هوای تازه و اگزاست 100% هوای داخل اتاق
6-    دریافت انرژی به میزان 92% در مبدل حرارتی مورد استفاده در هواساز
7-    در مدل های بدون Heat Recovery تا ظرفیت cfm 1600 دارای ارتفاع cm 40 می باشد.
8-    دارای سیستم کنترلی کامل و پیشرفته جهت محاسبات مربوط به انرژی دریافتی و تعیین دمای هوای رفت و اگزاست و دمای اتاق و دمای هوای بیرون

download-abiدانلود کاتالوگ مدل KG – FLAT

سیستم هواسازهای بیمارستانی (Hygienic)

هواسازهای هایژنیک Wolf آلمان کارخانه Wolf آلمان، تولیدکننده دستگاه های تهویه خاص و صنعتی افتخار دارد با بهره گیری از تکنولوژی روز جهان و مطابق با آخرین استانداردهای اروپا و با تکیه بر تجربه کادر فنی - مهندسی خود، ارائه کننده دستگاه های تهویه فضاهای درمانی و بیمارستانی (هایژنیک) و همچنین طراحی، نظارت، اجرای کامل و جامع بر نحوه نصب و تجهیز سیستم های کنترلی هواسازها و هوارسان ای Wolf آلمان می باشد. در زیر نمونه ای از استاندارد گرید انرژی هواسازهای Wolf ارائه شده است.

تکنولوژی برتر هواسازهای هایژنیک Wolf کارخانه Wolf آلمان با بهره مندی از مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین دارا بودن تمامی گواهینامه ها و استانداردهای معتبر اروپایی در حوزه تولید هواسازها و بخصوص هواسازهای هایژنیک، به عنوان تولید کننده برتر اتحادیه اروپا در سالیان متمادی و گذشته معرفی شده و با کیفیت ترین محصول هایژنیک را به بازارهای جهانی ارائه می نماید.
  •   فن دستگاه
استفاده از فن های اتصال مستقیم و بدون تسمه و پولی (Free Running-Impeller & EC Fan):  این نوع از فن ها علاوه بر کاهش شدید آلودگی تولیدی دارای سر و صدای بسیار پائین و راندمان کارکرد بالا و مصرف انرژی بسیاری پائینی می باشند که در هواسازهای هایژنیک Wolf به صورت کارخانه ای از این فن ها استفاده می گردد و به دلیل ابعاد بسیار کوچک، باعث کاهش ابعاد هواسازهای هایژنیک هم خواهند شد.
•    بدنه دستگاه
-    دارای حداقل صدای تولیدی
-     یکپارچه بودن بدنه
-     عدم نفوذ گرد و غبار و تلفات حرارتی از بدنه
-     تولید بالاترین کیفیت هوا در داخل هواساز
-    جنس بدنه 100% استیل
-    مجهز به عایق پشم سنگ به ضخامت 60میلی متر ساخته
 •    استفاده از سیستم بازیافت حرارتی (Heat Recovery)
به دلیل تامین هوای تازه و رعایت الزامات اتاق های تمیز و با توجه به نوع و میزان هوادهی محیط و همچنین حجم هوای برگشتی از مبدل حرارتی بازیافت انرژی در هواسازهای هایژنیک کمپانی Wolf آلمان استفاده می¬گردد که به میزان 92% قابلیت بازیافت انرژی را خواهد داشت.
•    فیلتراسیون دستگاه
در هواسازهای Wolf منطبق با استانداردهای جهانی و اروپایی در بستر اولیه استفاده از فیلترهای G1 الی G4 بوده که مطابق با استاندارد EN 13053 بوده و در مقایسه با انواع مشابه تا 20% افزایش صافی هوا را دارد.
در بستر دوم استفاده از فیلترهای کیسه ای در مدل های F5 و F7 قابل ارائه بوده و هر یک از این مدل ها در انواع و ابعاد مختلف طراحی و نصب می گردند.
در بستر سوم از فیلترهای هپا و یا الپا استفاده می گردد که در فیلترهای هپای تولیدی کارخانه Wolf آلمان برابر با استانداردهای اروپایی تا مدل U17 ارائه شده و بالاترین کیفیت هوای تمیز را به فضای تمیز تزریق می نماید.
•    کویل های سرمایشی و گرمایشی
- مطابق با استاندارد VDI 6022
-    ارائه حداکثر راندمان حرارتی و تبادل حرارت در حداقل فضای ممکن
-     عمر بالا
-     مقاومت بالا در برابر خوردگی و رسوب گذاری
-     افت فشار مناسب
-    سهولت در ورود و خروج کویل به داخل هواساز
•    سیستم های کنترلی هواساز
-    قابلیت کنترل مرحله ای موتور فن هواساز
-     کنترل دمای هوای رفت
-     برگشت و دمای اتاق به صورت همزمان
-     کنترل شرایط کارکرد کویل گرمایشی و سرمایشی
-     کنترل حالت کارکرد Free Cooling
-     کنترل همزمان دمپرهای هوای رفت و برگشت و بخش اختلاط هواساز
-    کنترل صدای کارکرد تجهیز و راندمان سنجی مبدل های مورد استفاده     
-    ارائه اختلاف فشارهای فیلترهای مختلف هواساز
-     کنترل کامل هوا با سنسور Co2 یا VOC
-     برنامه¬ریزی زمانی جهت کارکرد در ساعات و فصول مختلف سال
-     اعلام حریق در زمان آتش سوزی
-     اعلام کدهای خطا مربوط به بخش ای مختلف هواساز
-     قابلیت اتصال به BMS ساختمان

استانداردهای هواساز شرکت WOLF دمپرهای هواسازهای Wolf مطابق با استاندارد DIN EN 1751 فیلترهای مورد استفاده مطابق با استاندارد VDI 6022 و DIN 4102 مطابق استاندارد EN 13053 و EN 1886 دارای کمترین میزان پل حرارتی در انواع مدل های مشابه است (T1&TB4-5).

 

 

مشخصات تجهیزات استفاده شده در  هواسازهای شرکت Wolf

بدنه

از ویژگی های برجسته این هواساز بدنه و فن آن است. بدنه هواساز به صورت دوجداره و با عایق پشم سنگ به ضخامت mm 60 می باشد که جداره های خارجی آن از ورق فولادی گالوانیزه گرم پوشش داده شده است. این امر باعث شده که میزان تلفات حرارتی از دستگاه و همچنین میزان دسیبل صدا کاهش چشم گیری داشته باشد. همچنین تاثیر شرایط آب و هوایی بر طرح دمای داخل کمتر شده و در نتیجه عمر تجهیزات افزایش یابد.

 


از مهمترین مواردی که در بحث بدنه دستگاه وجود دارد استفاده از اتصالات بدون پل حرارتی و همچنین اتصالات ساده به منظور قرارگیری بخش های مختلف دستگاه در کنار هم می باشد. در طراحی هر بخش از گوشه ها و اتصالات دستگاه، لایه هوایی هم به منظور شکست دما و همچنین لایه های بیرونی و درونی عایق (Thermal Break) طراحی شده است.

 

وزن

 از نکات قابل توجه وزن دستگاه می باشد که در مقایسه با ظرفیت مشابه دیگر هواسازها بسیار کمتر می باشد. یکی از پارامترهای اصلی در انتخاب برخی از هواسازها علاوه بر ابعاد و کیفیت و راندمان تجهیزات ابعاد دستگاه بوده که بر اساس آن افزایش وزن دستگاه هزینه های اجرایی و همچنین نصب دستگاه و فونداسیون ریزی را افزایش داده و در نتیجه وزن سازه کار را بالا می برد. در هواسازهای Wolf به واسطه تکنولوژی بالای تولید محصولات و اینکه بسیاری از محصولات مطابق استانداردهای جهانی تولید می گردند، می توان دید در ظرفیت هوادهی یکسان به لحاظ ابعادی و وزن دستگاه، هواسازهای شرکت Wolf در شرایط بسیار معقول تری قرار داشته و دارای ابعاد بسیار کوچک و وزن بسیار کمی هستند.

فن

حجم فن های مورد استفاده در این هواسازها با توجه به میزان هوادهی آن ها بسیار کوچکتر از مدل های دیگر است. دلیل این امر استفاده کردن از تکنولوژی به روز برای ساخت پروانه ها در این فن هاست که با استفاده از استاندارد DIN6885 آلمان ساخته و تست می گردند. تمامی پروانه ها از لحاظ دینامیکی و اتصالات نظیر جوش برق و خم کاری و صدای تولیدی کاملا استاندارد بوده و داراي بالانس ديناميکي و استاتيکي میباشند. ازسويي الکترومتوتورهاي هواسازهاي اين شرکت داراي سنسور حرارتي PTC بوده که در حرارت بالاي توليد شده در الکتروموتور مقاومت زيادي از خود نشان مي دهند. اين فن در افت فشار پائين،داراي سرعت بالا و حجم هوادهي زيادي مي¬باشد. از جمله موارد قابل توجه میزان صدای تولیدی فن است که به عنوان نمونه در مدل KG- Top 1000 با میزان هوادهی cfm 60000 با 1120 دور در دقیقه میزان تولید صدا فقط 70 دسیبل است که نظیر آن در مدل¬های دیگر و در ساير هواسازها وجود ندارد.

 

اتصال فن به الکتروموتور به صورت مستقیم بوده و از جمع شدن میکروب ها در این قسمت جلوگیری مي گردد. (در نوع هاي تسمه و فولي به دليل وجود روغنکاري و دوراني بودن سيکل و احتمال پارگي تسمه، تجمع ميکروب ها افزايش پيدا مي کند.) نوع انحنای پروانه های آن در سه نوع Forward برای سیستم های با افت فشار پایین و متوسط و نوع Backward برای سیستم های با افت فشار متوسط و بالا و نوعFree running که دارای دور پایین و صدای تولیدی پایین نسبت دو نوع پروانه دیگر است، توليد مي شوند.

فیلتراسیون

فیلتر سیمی از جنس آلومینیوم با راندمان 30% و قابل شستشو و داراي افت فشارin W.G 0.1 در حالت نامطلوب و غيرتميز است. بستر بعدی فیلتر کیسه ای با راندمان 80% و داراي افت فشار 0.5 in W.G در حالت تمیز وin W.G 1.5 در حالت غيرتميز می باشد . فیلترهای کيسه ای در چهار کلاس مختلف (G4,F5,F7,F9) و طبق استاندارد DIN EN 779 آلمان ساخته می شود. در شرکت Wolf بخش فیلتراسیون بر پایه کلیه استانداردهای جهانی و اروپایی که مشخص ترین آنها استاندارد RLT A+ و استاندارد Eurovent می باشد تولید و ساخته شده و بر اساس آن می¬توان تمامی در سطوح مختلف فیلتراسیون گوناگون داشت.

 
 

کویل ها

کویل ها از لوله های مسی و پره های آلومینیوم و پوشش گالوانیزه ساخته شده و در صورت سفارش و یا در مدل های بازيافت حرارتي و هایژنیک، پوشش آن از ورق استیل است، و فاصله ی بین فین های آن در کوبل های گرمایی 2 و در کویل های سرمایی 2.5 میلی متر می باشد. همچنين تمامی کویل های سرمایشی مجهز به سینی و لوله ی درین می باشند. کویل های سرمایشی و گرمایشی هواسازهای Wolf با بالاترین کیفیت تولید و مطابق با استانداردهای VDI 3803 و استاندارد VDI 6022 طراحی و ساخته می شوند.

 


از مهمترین ویژگی های کویل های سرمایشی و گرمایشی هواسازهای Wolf، ابعاد کوچک و دریافت انرژی در فضای کم می باشد. قرارگیری کویل ها به صورت ریلی امکان ورود و خروج ساده و آسان کویل ها را فراهم می سازد.

دمپر

دمپر هوای ورودی از جنس آلومینیوم می باشد و همچنین شفت دمپر قابلیت اتصال به موتور دمپر را هم دارد. این دمپرها در دو کلاس Class 1 و Class 2 قابل ارائه می باشند که در یک حالت لبه های دمپر به صورت کامل بسته شده و هیچ گونه هوایی از میان این دمپرها عبور نمی کند و درحالت دوم هم به میزان بسیارزیادی لبه های دمپر بسته شده و امکان گذر هوا را ایجاد نمی کند. مقاومت بالای دمپرها در برابر خوردگی، زنگ زدگی، محیط اسیدی و در نهایت استحکام بالاتر از ویژیگی های این دمپرها به شمار می آید.

 

صداگیر

مجهز به تضعیف کننده صدا(صداگير) درون هواساز که این تجهیز از آلومینیوم ساخته شده و در داخل آن از پره های عایق شده بکار میرود تا میزان صدای تولیدی پایین آورده شود. از دو جنس پارچه و فلز تشکیل شده که به دلیل قرارگیری منظم در کنار یکدیگر موجب افزایش ماندگاری سیال در صداگیرشده و در نتیجه کاهش صدا را ایجاد می-نماید.

 

رطوبت زني

این بخش که در صورت نیاز سیستم به رطوبت زنی با دیگر قسمت ها منطبق می شود، دارای نازل های پاشش آب(اسپري آب) در جهت مخالف حرکت هوا در دستگاه است که باعث مي گردد رطوبت هوای Supply افزايش يابد. این بخش شامل پمپ، تشتک جمع آوری آب، افشانک، درین و کنترل سطح آب در تشتک است و در خروجی آن یکسری فین-های آلومینیومی طراحی شده که از وارد شدن قطرات آب به شبکه کانال کشی جلوگیری گردد. همچنین در قسمت رطوبت زنی می توان از پودرکننده آب و یا بخار استفاده نمود.

 

سیستم بازیافت حرارتی

مبدل هاي قابل طراحی در کارخانه Wolf به منظور بهره مندی از سیستم بازیافت حرارتی به سه صورت قابل ارائه مي-باشند: الف) داراي راندمان بالاي 92% به دليل جريان مخالف بودن(Countercurrent)، ب) داراي راندمان بالاي 65% به دليل جريان متقاطع هوا در مبدل(Cross flow) ، ج) مبدل های روتاری که هر سه مبدل مطابق استاندارد DIN EN 1751,CLASS 2 ساخته مي شوند.

 

سیستم های کنترلی هواساز

در کنار استفاده از بهترین متریال ساخت هواساز، بهره مندی از کامل ترین سیستم کنترلی به کارکرد بهتر هواساز و در نتیجه تحویل هوای باکیفیت و تمیز و مناسب فضا، کمک بسزایی نموده و در نتیجه احتمال آلودگی فضای داخلی را به انواع ریزگردها و یا میکروب ها و باکتری ها را به حداقل می رساند. در هواسازهای Wolf از جامع ترین سخت افزارها و نرم افزار یکپارچه کنترلی استفاده می گردد که قابلیت کنترل همزمان بخش سخت افزاری و قطعات مختلف هواساز، بازرسی اتوماتیک تجهیزات مختلف بخصوص میزان آلودگی و یا تمیزی فیلترها و در نتیجه کنترل پیوسته و خطی طرح شرایط داخل فضای تمیز به طور کامل وجود داشته و در نتیجه تمامی بخش¬های هواساز تحت یک سیستم کار خواهد نمود که نتیجه آن کاهش استهلاک سیستم، افزایش عمر مفید سیستم، افزایش کیفیت هوای تولیدی و جلوگیری از وجود هوای آلوده به محیط تمیز می¬گردد.

 ahu6قابلیت کنترل مرحله ای موتور فن هواساز، کنترل دمای هوای رفت، برگشت و دمای اتاق به صورت همزمان، کنترل شرایط کارکرد کویل گرمایشی و سرمایشی، کنترل حالت کارکرد Free Cooling، کنترل همزمان دمپرهای هوای رفت و برگشت و بخش اختلاط هواساز، ارائه اختلاف فشارهای فیلترهای مختلف هواساز، کنترل کامل هوا با سنسور Co2 یا VOC ، برنامه ریزی زمانی جهت کارکرد در ساعات و فصول مختلف سال، اعلام حریق در زمان آتش سوزی، اعلام کدهای خطا مربوط به بخش های مختلف هواساز، قابلیت اتصال به BMS ساختمان، کاربری بسیار آسان و نصب ساده، منطبق بودن با VDI 6022 ، کنترل صدای کارکرد تجهیز و راندمان سنجی مبدل های مورد استفاده در هواسازهای از مهمترین مزایای سیستم کنترلی هواسازهای Wolf می باشد.
بخش هايي از سيستم کنترلي هواسازهاي Wolf در زير ارائه شده است:


 
 نرم افزار شبیه ساز هواسازهای Wolf -Konfigurator

شرکت Wolf آلمان به منظور بهره مندی از دقت بالاتر در طراحی و سایزینگ بخش های مختلف هواساز از نرم افزار تخصصی در هواسازها استفاده می گردد که این نرم افزار در بخش های مختلف تهیه شده است. تهیه گزارش و خروجی هر بخش از هواساز در زمان طراحی، قابلیت چیدمان بخش های مختلف هواساز در حالات مختلف و متناسب با فضای طراحی، استفاده از بخش سه بعدی در طراحی هواسازها، انتخاب تجهیزات بر پایه استانداردهای طراحی اروپا و مشخص نمودن راندمان هر بخش طراحی شده، از مهمترین ویژگی های نرم افزار شبیه ساز هواسازهای Wolf می باشد. ارائه گزارش کامل تجهیزات مختلف به همراه کلیه استانداردهای طراحی و همچنین قابلیت تغییر اطلاعات ورودی هر بخش بر مبنای تغییرات احتمالی در طراحی از مهمترین ویژگی های این نرم افزار و شرایط آسان کارکرد با آن می باشد.
هواسازهای این شرکت منطبق با بالاترین استانداردهای ساخت هواساز در اروپا بوده و به لحاظ کیفیت کاری دارای تمامی پارامترهای کیفی مورد تائید می¬باشد. کمپانی Wolf به عنوان لیدر در حوزه هواسازهای اروپا بوده و به عنوان بزرگترین صادر کننده هواساز در کشور آلمان شناخته می شود. در این کمپانی به منظور شبیه سازی هواسازها در انواع مختلف از نرم افزار بسیار ویژه ای که به صورت تخصصی در این کمپانی طراحی و برنامه نویسی شده است استفاده می گردد. این نرم افزار شبیه ساز که در برگیرنده کلیه موارد مربوط به طراحی هواساز، انتخاب تجهیزات گوناگون هواساز و بررسی مشخصات فنی به صورت یکپارچه و لحظه ای در زمان طراحی است، تمامی الزامات استانداردی مطابق با آخرین استانداردهای اروپایی را داشته و با توجه به محدودیت های طراحی امکان تغییر را برای فرد محاسب و مشاور فراهم میسازد. از مهمترین قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•       طراحی هر یک از اجزای هواساز به صورت کاملا جداگانه و دریافت خروجی از مشخصات فنی و تکنیکالی هر بخش در زمان طراحی به صورت پیوسته و یکپارچه•    قابلیت ارائه طرح  هواساز به صورت پلان دو بعدی به همراه ابعاد و اندازه و با دو نمای دید از دستگاه•    ارائه طرح سه بعدی از هواساز طراحی شده بر مبنای مشخصات وارده و امکان بررسی قرارگیری دستگاه در داخل فضای تعبیه شده برای هواساز•    امکان انتخاب هر گونه تجهیزات داخلی هواساز از جمله فن، فیلتر، صداگیر، کویل های سرمایشی و گرمایشی،  مبدل های حرارتی Heat Recovery و رطوبت زن •    ارائه خروجی های شبیه سازی هواسازها در داخل نرم افزار به صورت کامل به همراه استانداردهای طراحی و ساخت تجهیزات و الزامات نصبی و کلیه موارد مورد نیاز مشاورین و طراحان

•    امکان انتخاب تجهیزات جانبی برای هر بخش هواساز از جمله تجهیزات کنترلی و BMS، تجهیزات تعمیرات و نگهداری و محافظتی•    امکان طراحی هواسازها در حالت خطی، در حالت دو طبقه، عمودی و Side By Side 

استانداردهای هواساز شرکت WOLF

تمامی هواسازهای ساخت کارخانه Wolf آلمان به مدت 2 سال دارای گارانتی کامل قطعات بوده و به مدت 15 سال هم خدمات پس از فروش (وارانتی) را از طریق شرکت مبنا به عنوان نماینده انحصاری این کمپانی در ایران ارائه می-نماید. این مدت گارانتی شامل تمامی تجهیزات از جمله: فن هواساز، بدنه دوجداره عایق با پشم های معدنی، کلیه اتصالات داخل هواساز، کارکرد صحیح الکتروموتور فن ها، عدم سوراخ شدگی و خوردگی کویل های سرمایشی و گرمایشی در قبال کارکرد درست و نصب صحیح هواساز و عدم وجود رسوب زیاد در سیستم، کارکرد درست و صحیح سیستم های کنترلی داخلی هواساز و در نهایت کارکرد مناسب و توان خروجی حداکثری کویل های سرمایشی و گرمایشی می باشد.
همچنین شرکت مبنا با دارا بودن سابقه فعالیت 13 ساله به عنوان یکی از بزرگترین نمایندگان شرکت Wolf در جهان شناخته شده و ارائه دهنده خدمات پس از فروش و خدمات پشتیبانی و تامین تجهیزات و قطعات می باشد که قابلیت تامین کامل تجهیزات و سرویس دهی را داشته و با دارا بودن پرسنل کامل و مجرب و آموزش دیده در کمپانی Wolf بهترین و سریعترین خدمات را ارائه خواهد نمود. خدمات پشتیبانی  هواسازها به صورت یکپارچه و 24 ساعته بوده و شامل کلیه فعالیت های تعمیر، تعویض، نصب مجدد و راه اندازی و تحویل سالم می باشد.

هواساز

هواساز

استانداردهای تولید و ظرفیت تولید

1- استاندارد تهیه، تولید و ساخت بر اساس کیفیت محصولات و نیاز مشتری
استاندارد ISO 9001 که مطابق با کیفیت و تنوع محصولات بر پایه نیاز مشتری بوده به شرکت های تولید کننده اعطا می گردد. حصول اطمینان از صحت عملکرد و کارکرد تجهیزات و دارا بودن از بالاترین کیفیت تولید محصولات در اروپا از مهمترین ویژگی های این استاندارد می باشد. کارخانه Wolf آلمان این استاندارد را در سال های متعادی کسب نموده و بر اساس آن هواسازهای این شرکت در پروژه های متعددی در کشورهای مختلف نصب و بهره برداری گردیده است. به پیوست گواهینامه دریافتی موجود می باشد.

 2-  استاندارد RLT (گواهینامه برچسب انرژی هواسازها)
کمپانی Wolf آلمان دارای گواهینامه برچسب انرژی محصولات بخصوص هواسازها با سطح A+ بوده که سطح مصرف انرژی بخش های انرژی بر هواسازها از جمله راندمان حرارتی کویل های سرمایشی و گرمایشی و مبدل های حرارتی مختلف، فن و الکتروموتور دستگاه، اتلاف حرارتی از بدنه و قسمت های مختف تجهیزات و سرعت پاسخ دهی و عملکرد سیستم را شامل می گردد. این استاندارد بر پایه استاندارد EN 13053 A1  طراحی شده و در ابتدا مختص به کشور آلمان بوده است که بعدها به اتحادیه اروپا و سایر کشورهای و کمپانی های تولید کننده هواساز ارائه شده است.
این استاندارد در سه سطح A+ ، A و B ارائه می گردد که هواسازهای شرکت Wolf دارای بالاترین سطح مدیریت مصرف انرژی در تجهیزات یعنی A+ می باشند.3-  استاندارد DIN 1946 T4
این استاندارد در خصوص طراحی هواساز مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا و بر پایه دانش به روز سایزینگ و استفاده از تجهیزات پرراندمان می باشد که تمامی هواسازهای شرکت Wolf آلمان دارای این استاندارد می باشند. جلوگیری از ضرایب بالای طراحی (Over Sizing) و بهره مندی از تجهیزات پر راندمانی به مانند فن های Free Runing و Imepller، کویل های گرمایی و سرمایی Cu/Al و تمامی سنسورهای مورد نیاز از مهمترین پارامترهای این استاندارد است که میزان مصرف انرژی هواساز را مشخص می نماید.4- استاندارد ATEX
کارخانه Wolf آلمان دارای استاندارد ATEX است که برای محصولات خاص این استاندارد اعطا می شود. هواسازها با این شرایط که در نقاط خاص بکار گرفته شوند و یا احتمال حریق و آتش سوزی و تولید و انتشار گازهای سمی و آزمایشگاهی وجود داشته باشند، هواسازها باید دارای استاندارد ATEX باشند که الزامات ایمنی و بهداشتی را برای این دسته از هواسازها به دنبال دارد. این استاندارد بسیار سخت گیرانه است و تنها درصدی از کمپانی های بزرگ اروپا این استاندارد را اخذ نموده اند. مقاومت در برابر حریق و آتش، عدم تولید دود و در نهایت جلوگیری از گسترش آتش از جمله اهم پارامترهای این استاندارد است.5- استاندارد محیط زیست
تمامی هواسازهای Wolf آلمان دارا استاندارد عدم آلودگی محیط زیست بوده و در بخش های مختلف و تست های مختلف زیست محیطی قرار گرفته اند. در نهایت این استاندارد تجهیز را در زمره تکنولوژی های سبز قرار داده و بسیاری از پارامترهای زیست محیطی به لحاظ مصرف انرژی مناسبتر، عدم آلودگی صوت و در نهایت کارکرد مناسب تجهیزات از جمله این استانداردها می باشد.

Ahu7

 

پروژه های اجرایی هواساز در داخل و خارج از کشور

هواساز

هواساز

هواساز

هواساز

 

هواساز

ارتباط با ما

تهران ، خيابان پاسداران، کوچه دشتستان سوم پلاک 10

پست الكترونيكی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن تماس: 91001540

https://mabnaco.net


footer map